Aktualności

 
28 Nov 2017
Orzyskie Zeszyty Historyczne
Podejmując próby wspierania podnoszenia poziomu wiedzy mieszkańców Gminy Orzysz o historii Mazur Orzyskich, Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej opublikowało pierwsze wydanie Orzyskich Zeszytów Historycznych. Zawiera ono w większości materiały dotychczas niepublikowane w języku polskim. Zeszyty będą rozprowadzane bezpłatnie wśród mieszkańców Gminy Orzysz, a rozpoczniemy od wydania ich uczestnikom (czytającym i słuchaczom) w czasie II Publicznego Czytania Orzyszan w dniu 8 grudnia 2017 r.(piątek) o godz. 17.00 w Msalówce (ul. Woj. Pol. 9A).
 
23 Nov 2017
Znasz hymn Orzysza?
Realizując cykl działań pn. „Bliżej Małej Ojczyzny”, który w założeniu służyć ma orzyszanom w lepszym poznawaniu naszej Małej Ojczyzny, Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej w Orzyszu przygotowało prezentację hymnu Orzysza w formie wokalno-instrumentalnej z tekstem, który może posłużyć bliższemu jego poznaniu lub do jego nauki.
Znajomość hymnu umożliwi orzyszanom włączanie się w jego wykonywanie w formie wokalnej, śpiewając w czasie uroczystości gminnych, co zostało już zapoczątkowane w czasie ostatnich Dożynek Gminnych.
Zapraszamy do pobierania filmu z adresu: http://orzysz.org.pl/hymnorzysza.mp4 Jeszcze w tym roku, a także w kolejnym, MSAL planuje następne działania służące pogłębianiu patriotyzmu lokalnego.

 
13 Nov 2017
Wizyta studyjna w "Karmelku"
Zapraszamy do udziału w wyjeździe studyjnym do piekarni „Karmelek” w Ełku w ramach projektu „Nasz tradycyjny chleb powszedni”. Wyjazd planowany jest na dzień 18 listopada (sobota) godz. 11.00 z parkingu przy skrzyżowaniu ul. Ratuszowej z ul. Kajki.
Po zwiedzeniu piekarni planowany jest czas wolny, w którym uczestnicy będą mogli we własnym zakresie zwiedzić galerię „Brama Mazur” lub obejrzeć film w kinie Planet Cinema.
Zapisy i informacje tel. 796 140 648.
 
29 Oct 2017
Ostatnie warsztaty domowego chleba
Zapraszamy na ostatnie już spotkanie z cyklu pięciu warsztatów wypieku domowego chleba. Warsztaty przeprowadzone zostaną w Msalówce (Orzysz, ul. Wojska Polskiego 9a, pawilon na terenie byłego przedszkola wojskowego) 4 listopada 2017 r. o g. 11.00 i trwać będą ok. 3 godzin.
W programie praktyczny wypiek chleba z jego degustacją...

 
10 Oct 2017
Poznaj barwy swojej miejscowości
Ze znajomością flagi swojej miejscowości nie jest najlepiej. Osoby, które chciałyby wywieszać ją na swojej posesji lub z balkonu np. z okazji święta miejscowości nie mają łatwego życia - trudno zaopatrzyć się w nią. MSAL podjęło działania służące promowaniu barw Gminy Orzysz, co służyć ma wspieraniu lokalnego patriotyzmu. Flagi w soczystych barwach gminnych, wykonane rękami członków MSAL są rozprowadzane przy różnych okazjach, od Gminnych Dożynek 2017 począwszy. W dalszym ciągu można zaopatrywać się w nie za pośrednictwem członków MSAL.
 
08 Oct 2017
Warsztaty wypieku domowego chleba
Zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu warsztatów wypieku domowego chleba. W dniu 11 października 2017 r. (środa) o g. 10.00 w świetlicy wsi Szwejkowo przeprowadzone zostaną warsztaty dla mieszkańców Gaudynek i Szwejkowa, a w dniu 13 października 2017 r. (piątek) o g. 10.00 w świetlicy wsi Cierzpięty dla mieszkańców tej miejscowości.
 

<< Previous 1 2 3 Next >>

Powered by CuteNews

archiwum wiadomości
              
  kontakt | mapa strony | strona www
aktualności | forum orzyskie sprawy | wieści orzyskie
12-250 Orzysz
Adres - ul. 22 Lipca 15
Biuro - ul. Wojska Polskiego 2/11
e-mail: msal@orzysz.org.pl
tel. 796 140 648

Orzysz 2010 - 2015